Motoryzacja 2022 roku – jak może wyglądać? Co ciekawego nas czeka?

Motoryzacja
uncargoed
Motoryzacja 2022 roku – jak może wyglądać? Co ciekawego nas czeka?
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Mimo że aktualnie branża motoryzacyjna nie znajduje się w najlepszej sytuacji, w następnych miesiącach będziemy świadkami wielu naprawdę elektryzujących premier.

Nie da się ukryć, iż aktualnie cała motoryzacja znajduje się na lekkim zakręcie. Problemy z łańcuchem dostaw oraz materiałami wymuszają tymczasowe zamykanie fabryk, a niektórzy producenci muszą naprawdę mocno rewidować swoje plany – zarówno krótkofalowe, jak i długofalowe. Niemniej jednak nie oznacza to, że w przyszłym roku możemy oczekiwać nadzwyczajnej posuchy. Na rynek ma wejść kilka naprawdę intrygujących modeli od największych producentów. Jakie ruchy najlepiej jest obserwować i jak mogą one wpłynąć na listy sprzedażowe?

Mazda 2

O tym samochodzie w ostatnich dniach mówi się naprawdę wiele, tak samo zresztą, jak i o naprawdę szeroko zakrojonej współpracy pomiędzy Mazdą a Toyotą. Jak się okazuje, kooperacja sięga jeszcze dalej niż tylko do konstrukcji nowej płyty podłogowej dla SUV-ów. Najnowsza Mazda 2 bardzo przypomina bowiem pewien dość popularny samochód ze stajni największego japońskiego producenta na świecie…

Chodzi tu oczywiście o Toyotę Yaris. Podobieństwa w kwestii wyglądu są naprawdę mocno widoczne na pierwszy rzut oka, choć wiele osób uważa, iż nadchodząca Mazda 2 wygląda o wiele lepiej i agresywniej. Znając politykę Mazdy, możemy nastawiać się na świetne osiągi, wysoki standard wyposażenia, ale również na wysoką cenę. O tym, jak będzie to wszystko wyglądać w rzeczywistości, dowiemy się za kilka tygodni.

Opel Astra Sports Tourer

Nowy Opel Astra jest dla tej linii modelowej wcieleniem rewolucyjnym, w szczególności w kwestii wyglądu. Nowy język stylistyczny marki z Russelsheim może się podobać lub nie, lecz bez wątpienia wnosi on naprawdę wiele w kwestii designerskiej. Po ogłoszeniu hatchbacka nadszedł rzecz jasna czas na wariant kombi, nazwany Sports Tourer.

Oczywiście samochód jest dłuższy od najnowszej Astry hatchback, a także powiększył się bagażnik. Gama silnikowa nie uległa jednak zmianie, tak samo jak standard wyposażenia. Nie znamy jednak jeszcze dokładnej daty premiery oraz cennika Astry Sports Tourer.

Subaru Solterra

Solterra to kolejne dziecko współpracy Toyoty, lecz tym razem chodzi tutaj o Subaru. Po bliźniaczych autach BRZ/GR 86 przyszła kolej na elektryczne SUV-y. To właśnie dzięki temu w listopadzie Subaru było w stanie ujawnić swojego pierwszego elektryka, czyli Solterrę.

Solterra posiada całkiem świeży, choć niezbyt rewolucyjny design, przestronne wnętrze i bogactwo w kwestii multimediów. Nie będzie to również najsłabszy samochód – dostępne będą wersje o mocy 204 koni mechanicznych (napęd na przednią oś) oraz 218 koni mechanicznych (AWD). Zasięg auta będzie wynosić kolejno około 530 km oraz 460 km w zależności od wybranego wariantu jednostki.

Porsche Taycan GTS Sport Turismo

Taycan był przez wielu fanatyków niemieckiego producenta wieszczony jako koniec tej marki. Tymczasem jednak stał się jej nowym początkiem, gdyż ten elektryczny sedan od początku zbiera fenomenalne recenzje. W przyszłym roku auto to otrzyma wersję specjalną – GTS Sport Turismo.

Nowa edycja wnosi za sobą nowy typ nadwozia – kombi. Taycan GTS Sport Turismo wyposażony będzie w silnik o maksymalnej mocy 598 koni mechanicznych. W tej wersji poprawiono również zasięg i ma on wynosić około 504 kilometrów.

Zdj. główne: Joey Banks/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Folia na kiszonkę: Twoje niezbędne narzędzie w przechowywaniu paszy
/
Folia na kiszonkę: Twoje niezbędne narzędzie w przechowywaniu paszy
Folia na kiszonkę — klucz do jakości paszy. Dłuższa trwałość i mniejsze straty. Wybierz odpowiednią grubość i kolor dla optymalnych efektów.
Polecamy